केन्द्रीय संस्करण

३१ घण्टा पैदल हिँडेर घरतिर

person explore access_timeचैत १२, २०७६ chat_bubble_outline0

गुल्मी । बुधवार दिउँसो पौने दुई बजेको समयमा बुटवलतर्फबाट गुल्मीको सदरमुकाम तम्घास आउनु  भन्दा करिव एक किलो मिटर दूरीमा पर्ने ह्वाक्नेछहराको खोला तरेर तीन चार जना युवा हिँडेर आउँदै थिए । उता  उर्लेनी गाउँको गोरेटो बाटोबाट पनि  छ–सात जनाको टोली हिँडेर आउँदै थियो । यस्तै अगाडि पुगिसकेका कोही भने भारी भूईँमा बिसाएर रुमालले पसिना पुछ्दै थिए ।

 सबैको साथमा झोला र केही बोराका भारी पनि थियो ।  कहाँ बाट आउँदै हुनुहुन्छ ? भन्ने प्रश्नमा जवाफ आयो– स्याङ्घजाबाट  । कहाँ पुग्ने हो ?– प्युठान  । स्यास्याङ्घजाबाट कति बेला हिँडेको हो ? – हिजो राति १० बजे । बास कहाँ बस्नु भएको हो ? – कहीँ बसेर्नौंै , सरासर हिँडेर यहाँसम्म आइपुगेका हौं ।  

  कति जना आउँदै हुनुहुन्छ ? – १२ जना छौं , कोही हामी भन्दा अगाडि छन्, कोही पछाडि आउँदै छन् । रिडी हुँदै आएका उनीहरुले बताए । 

गाडीको यात्रामा रिडी देखि  ४५ किलो मिटर दुरीमा पर्दछ सदरमुकाम तम्घास ।   स्याङ्घजाबाट रिडी सम्म एक घण्टा सहित ह्वाक्नेछहरा सम्म निरन्तर १५ घण्टाको बाटो हिँडेर आएको उनीहरुले बताए । 
तम्घासबाट अरु १६ घण्टा प्युठानको झिमुक्क पुग्न लाग्ने ती युवाहरुले बताए ।   झिम्रुक्क गाउँपालिकाको विभिन्न वडामा घर रहेको र सडक मजदुरीको काम गर्न स्याङ्घजा पुगेको उनीहरुले बताए  ।

  स्याङ्खजाको कालिगण्डकी गाउँपालिका मिर्मि वाइघा रिडी सम्म १७ किलोमिटर सडक कालोपत्रे सहितको स्तरोन्नोतति गर्ने कार्यमा उनीहरु खटिएका थिए । तर काम अहिले काम नभएपछि हिँडेरै घर फकिएको टोलीका एक युवा रुकमान केएमले बताए । 

 उनी सहित भुम्रुकका ढकबहादुर महतरा , मधु केएम, प्रदिप एमसी , बाबुराम रोका, विनबहादुर महतरा वलाराम रोका , हरि बिक , गिरिबहादुर सामत, कमल बस्याल, समर क्षेत्र सहित १२ जना हिँडेरै प्युठान जानेक्रममा गुल्मी आइपुगेका हुन् । 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...