तालको देश : जहाँ मुसा पाल्न सरकारको अनुमति चाहिन्छ, मार्न र बेच्न प्रतिबन्ध छ

person explore access_timeसाउन १५, २०७८ chat_bubble_outline0

क्यानडा विश्वको उच्च विकसित देशमा पर्छ । उत्तर अमेरिकास्थित यो देश क्षेत्रफलका हिसाबले रुसपछि विश्वको दोस्रो ठूलो देश हो । अमेरिकासँग यो देशको आठ हजार किलोमिटरभन्दा लामो सीमा जोडिएको छ । 

क्यानडाको ४० प्रतिशत भाग जंगल छ । क्यानडालाई तालको देश पनि भनिन्छ । किनकी, यहाँ धेरै तालहरू छन् । भनिन्छ, विश्वको २० प्रतिशत पानी क्यानडाको तालमै छ । यी तालहरूको पानी मिनरल वाटरभन्दा पनि सफा रहेको मानिन्छ । 

क्यानडाका रोचक पक्षबारे हामी यहाँ चर्चा गर्दैछौं । सबैभन्दा रोचक कुरा, यहाँ मुसा पाल्नु निकै मुस्किलको काम हो । यसका लागि तपाईले सरकारसँग अनुमति लिनुपर्छ । क्यानडामा जिउँदो मुसालाई मार्नु वा बेच्नु पनि गैरकानुनी हो ।

क्यानडा निकै चिसो छ । यहाँ चिसोका कारण समुद्रमा समेत पानी जम्छ । भनिन्छ, मानिसहरु त्यसरी जमेको पानीमाथि आइस हक्की समेत खेल्छन् । 

क्यानडामा ७ हजार ८ सय २१ किलोमिटर लामो ट्रान्स–क्यानेडा हाइवे छ । यसलाई विश्वकै लामो राजमार्गमध्ये एक मानिन्छ । खासमा, ट्रान्स–क्यानेडा हाईवे एक अन्तर महाद्धिपिय संघीय–प्रान्तीय राजमार्ग प्रणाली हो । यो एटलान्टिक महासागरदेखि प्रशान्त महासागरसम्म क्यानडाका सबै दश प्रान्त भएर गुज्रन्छ । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।