ad

वडा कार्यालयमा चार महिनादेखि ताला, सरोकारवाला मौन

person explore access_timeमंसिर ९, २०७८ chat_bubble_outline0

धनुषाको धनौजी गाउँपालिका वडा नम्बर ४ को कार्यालयमा चार महिनादेखि तालाबन्दी भए पनि सरोकारवालाले कार्यालय सूचारु गर्न चासो देखाएका छैनन् । वडा कार्यालयमा अनियमितता भएको भन्दै स्थानीयवासीले विभिन्न मागसहितको ज्ञापनपत्र बुझाएर ४ महिनादेखि तालाबन्दी गरेका हुन् ।


वडा कार्यालयमा भएको तालाबन्दीबाट सेवाग्राहीहरु समेत मारमा परेका छन् । तालाबन्दी गरिएको महिनौँ बित्दा समेत कार्यालय सूचारु गर्न पहल नभएको भन्दै स्थानीय दीपेन्द्रकुमार मण्डलले गुनासो गरे । उनले वडामा काम नै नभएका योजनाको समेत भुक्तानी भएको देखेपछि स्थानीयहरुले हरहिसाब सार्वजनिक गर्न माग गर्दै वडा कार्यालयमा ताला लगाएका थिए ।धनौजीमा स्थानीय सरकार आएदेखि पहिलो वर्षमा ५० लाख, दोस्रो वर्षमा १ करोड र तेस्रो वर्षमा ९५ लाख रुपैयाँ बजेटको सिलिङ गरिएको थियो । त्यस्तै चालु आर्थिक वर्षमा २ करोडको बजेट सिलिङ गरिएको थियो । छुट्याइएको बजेट अनुसार काम नभएको स्थानीयवासी सन्तोषकुमार मण्डलको आरोप छ । आधा काम सम्पन्न गरेर पूरै भुक्तानी भई सकेको योजनामा समेत फेरि बजेट छुट्याइएको उनले बताए ।वडाहरुको कामको हरहिसाब सार्वजनिक गर्न माग राख्दै गाउँपालिका अध्यक्ष बद्री सिंहलाई ज्ञापनपत्र बुझाए पनि कुनै सुनवाई नभएको स्थानीय अशोक मण्डलले बताए । गाउँपालिका अध्यक्षका साथै प्रमुख जिल्ला अधिकारी समेतले चासो नलिएपछि आफूहरुले वडामा ताला लगाएको उनको भनाइ छ ।वडा नम्बर ४ का वडाध्यक्ष कलिम साफीले आफूहरुमाथि निराधार आरोप लगाएर तालाबन्दी गरिएको गुनासो गरे । उनले ताला लगाउनेहरु समेतले उपभोक्ता समिति बनाएर काम गरेको दाबी गर्दै काम गरेर पनि भुक्तानी नपाएकाहरुलाई भुक्तानी पाउने वातावरण बनाएकै कारण रिसमा तालाबन्दी गरेको प्रतिक्रिया दिए । वडाध्यक्ष साफीले चाँडै नै ताला खोलाउने वातावरण निर्माण गरिने जानकारी दिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।