शुक्रबार, २० माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

२० हजार कर्मचारी कटौती गर्दै अमेजन

शनिबार, २४ मंसिर २०७९, ११ : ३३
शनिबार, २४ मंसिर २०७९

आगामी महिनाहरूमा अमेजनले कर्पोरेट कार्यकारीहरूसहित लगभग २० हजार कर्मचारीहरूलाई हटाउन सक्ने कम्प्युटर वर्ल्डले रिपोर्ट गरेको छ । विश्वव्यापी रूपमा १६ भन्दा बढीलाई रोजागरी दिएको टेक जायन्टले सम्भवतः विभिन्न विभागका कर्मचारीहरूलाई बिदा गर्नेछ । यसमा वितरण कार्यकर्ताहरू, कर्पोरेट कार्यकारीहरू र प्रविधि कर्मचारीहरू समावेश छन् ।

कटौतीले सबै तहका कर्मचारीहरूलाई हटाउने काममा असर पर्ने जनाइएको छ । अमेजनले १० हजार कर्मचारीहरूलाई बर्खास्त गर्ने योजना बनाएको गत महिना न्युयोर्क टाइम्सले रिपोर्ट गरेको थियो,  जुन प्रविधि कम्पनीको इतिहासमा सबैभन्दा ठूलो कटौती हुनेवाला थियो । तर, अब बर्खास्त गरिएका कर्मचारीको संख्या दोब्बर हुन सक्ने रिपोर्टमा जनाइएको छ ।

अमेजनले विगत केही दिनमा आफ्ना प्रबन्धकहरूलाई उनीहरूले कर्मचारीहरू बीचको कार्यसम्पादनसँग सम्बन्धित विषयहरू पत्ता लगाउन भनेको छ। स्रोतका अनुसार बर्खास्त गरिएका कर्पोरेट कर्मचारीहरूले कम्पनीको सम्झौता अनुसार २४ घण्टाको सूचना र विच्छेदको तलब पाउनेछन् ।  

जागिर कटौतीको बारेमा थाहा पाएपछि कर्मचारीहरू त्रसित बनेका छन् । कटौतीका लागि अमेजनले विशेष विभाग वा स्थानलाई निशाना बनाइरहेको प्राप्त विवरणमा जनाइएको छ । उक्त कदमले व्यापारभरका सम्पूर्ण कर्मचारी प्रभावित हुने जनाइएको छ । 
 

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

एजेन्सी
एजेन्सी
लेखकबाट थप