केन्द्रीय संस्करण

मनसुनको साथी – छाता

person explore access_timeभदौ ९, २०७६ chat_bubble_outline0

मनसुन यस्तो सिजन हो जसमा घाम र पानीको कुनै ठेगान हुँदैन । कतिबेला पानी दर्कन्छ र घाम चर्कन्छ, त्यसको अत्तोपत्तो हुँदैन । मज्जाले घाम लागेको देखेपछि घरबाट निस्किएका मानिसहरु बीच बाटोमै निथ्रुक्कै भिज्न सक्छन् । यस्ता भोग्ने मानिसहरुलाई कम्ता रिस उठ्दैन । 

घर बसेका बेला झ्यालबाट पानी परेको दृश्य हेर्दा कसलाई आनन्द नलाग्ला  तर बाहिर हिँडेकालाई लाग्दो हो, ‘कति पानी पर्न सकेको ?’ ।

तर यो बेठेगानको मौसमसँग रिसाउनेहरुलाई एउटा कुराले खुसी दिलाउन सक्छ र त्यो हो छाता । यदि मनसुनमा घरबाट निस्कँदा छाता बोक्नुभएको छ भने पानी परेको खण्डमा यसले भिज्नबाट त जोगाउँछ नै, पानी नपर्दा जुन प्रचण्ड घाम लाग्छ त्यसबाट पनि राहत दिन्छ ।

यही मनसुनलाई थिम बनाएर ललितपुरस्थित लबिम मलमा विभिन्न रङका छाताहरुलाई डोकोरेशनको रुपमा राखिएको छ । मलभित्र छिर्नेबित्तिकै एउटा ठूलो छाता देख्न सकिन्छ । विभिन्न बत्ती जडान गरेर चम्किलो पारेर राखिएको उक्त ठूलो छाता आकर्षणको केन्द्रमा छ ।  उक्त छाताको अगाडि उभिएर धेरैले फोटोसमेत खिचाउने गरेका छन् । 

यसका साथै यहाँ रातो, निलो, हरियो, पहेँलो रङ मिसिएका थुप्रै छाता झुण्ड्याइएका छन् । जसले त्यहाँको दृश्य निकै मनमोहक बनाएको छ । उक्त छातालाई पृष्ठभूमी बनाएर कतिले सेल्फी त कतिले फोटो खिचेका छन् । कति भने त्यहाँको माहौल हेरेरै पनि दङ्ग छन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.