केन्द्रीय संस्करण

ऋण लिन दोहोरो विवरण पेश गर्ने व्यवसायीलाई झड्का

person explore access_timeभदौ २०, २०७६ chat_bubble_outline0

काठमाडौं– नेपाल राष्ट्र बैंकले  ऋणका लागि दोहोरो वित्तिय विवरण बुझाउने नपाइने व्यवस्था गरेको छ । ऋणका लागि व्यवसायीले कर कार्यालयमा एउटा र बैंकमा अर्को विवरण बुझाउने क्रम बढेपछि त्यसलाई रोक्न फरक–फरक विवरण पेश गर्न नपाउने व्यवस्था केन्द्रिय बैंकले गरेको हो । 

बैंक तथा वित्तिय संस्थाले व्यावसायीक ऋण प्रवाह गर्दा आन्तरिक राजस्व विभागको एकिकृत कर प्रणालीमा ऋण लिन चाहने ऋणीले भर्नुपर्ने वित्तिय विवरणसँग सम्बन्धित सूचना र उक्त सूचनाको आधारमा स्वीकृत ऋण रकम र मिति अनिवार्य प्रविष्ट गर्न केन्द्रीय बैंकले निर्देशन दिएको छ ।

 बैंक तथा वित्तिय संस्थाले उक्त प्रणालीमा पहुँचका लागि आवश्यक युजरनेम र पासवर्ड तथा अन्य सुचना आफु दर्ता रहेको कर कार्यालयबाट पाउन सक्नेछन् । 


 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.