केन्द्रीय संस्करण

बेलायती महारानीद्वारा विशेष सम्बोधन

person explore access_timeचैत २४, २०७६ chat_bubble_outline0

लण्डन । बेलायतकी महारानी एलिजावेथ द्वितीयले आइतबार साँझ बेलायतवासीलाई एक विशेष सम्बोधन गरेकी छन् । ६८ वर्षसम्म बेलायतको राजगद्धीमा बसेकी महारानीले देशवासीका नाममा गरेको यो मात्र पाँचौ विशेष सम्बोधन हो ।

यसअघि आफ्नो राज्यारोहणको ६० वर्ष पुगेको अवसरमा सन् २०१२ मा विशेष सम्बोधन गरेकी उनले त्यसअघि सन् २००२ मा आफ्नी आमाको अन्त्येष्ठीको पूर्वसन्ध्यामा, सन् १९९७ मा युवराज्ञी डायनाको अन्त्येष्ठीको पूर्वसन्ध्यामा र सन् १९९१ मा इराक युद्ध शुरु हुने बेला विशेष सम्बोधन गरेकी थिइन् ।

यसपटकको विशेष सम्बोधन कोरोना भाइरस (कोभीड १९) को महामारी प्रति लक्षित रहेको थियो । ४ मिनेट १९ सेकेन्डको उक्त रेकर्डेड भिडियो सन्देशमा कोरोनाविरुद्धको लडाईमा सफलता हात पर्ने आशा व्यक्त गरेकी छन् । यस्तो चुनौतिपूर्ण अवसरमा काम गर्ने स्वास्थ्यकर्मीलगायत सम्पूर्ण कामदारहरुलाई धन्यबाद दिएकी छन् ।

यस अघि पनि थुप्रै चुनौतिहरुको सामना गरेतापनि यसपटकको चुनौती फरक भएकोले संसारभरिका सबै राष्ट्र मिलेर साझा प्रयासमा अघि बढिरहेको र यसले हामि सबैलाई सफलता मिल्ने बताएकी छन् ।  यस्तो विषम परिस्थितिमा आफन्तजन र प्रियजनबाट टाढा हुनेहरूप्रति सहानुभुति व्यक्त गर्दै उनले भनिन् ‘अझै कठिन परिस्थितिहरु आउन सक्छन तर हामी पुनः एकसाथ हुनेछौ र हामीहरु फेरी पनि भेट्नेछौं ।‘

आफ्नो सम्बोधनमा घरैमा बसेर सरकारको नियम पालना गर्ने सम्पूर्ण बेलायातवासीलाई धन्यबाद ज्ञापन गर्दै सहयोगमा जुत्नेहरुको प्रशंसा समेत गरिन् ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.