सन र केनले बनाए प्रिमियर लिगमा नयाँ इतिहास

person explore access_timeअसोज ५, २०७७ chat_bubble_outline0

साउथ ह्याम्पटनलाई पराजित गर्ने क्रममा टोटनह्याम हटस्पर्सका सन ह्युङ–मिन र ह्यारी केनले प्रिमियर लिगमा नयाँ इतिहास बनाउन सफल भएका छन् ।


जोसे मोरिन्होको टोलीले पहिलो खेलमा एभर्टनविरुद्ध बेहोरेको हारलाई भुलाउँदै दोस्रो खेलमा साउथ ह्याम्पटनमाथि ५–२ को जीत निकाल्न सफल रह्यो । जीतमा सनले शुरुवाती ४ गोल गरे भने केनले एक गोल थपे ।खेलमा अग्रता भने साउथह्याम्पटनले लिएको थियो । खेलमा ३२ औँ मिनेट ड्यानी इंग्सले गोल गर्दै टोलीलाई अग्रता दिलाएका थिए । तर, पहिलो हाफको अन्त्यमा केनको पासमा सनले खेल बराबरी गरे ।दक्षिण कोरियाली खेलाडीले दोस्रो हाफको शुरुवातमा अर्को गोल थपे भने केनको पासमा ह्याट्रिक पूरा गरे  । फेरि पनि केन कै पासमा उनले चौँथो गोल गरे । खेल सकिन ८ मिनेट बाँकी छँदा केनले पनि एक गोल गर्दै स्पर्सको जीत सुनिश्चित गरे ।

इन्जुरी समयमा इंग्सले खेलको दोस्रो गोल गरे पनि टोलीलाई हारबाट जोगाउन सकेनन् ।

आइतबार भएको खेलमा केनले नै सनका सबै चार गोलका लागि अवसरको सिर्जन गरेका थिए । प्रिमियर लिगमा कुनै पनि खेलाडीले एकै खेलमा एउटै खेलाडीका लागि चार गोलको अवसर सिर्जना गरेको यो पहिलो पटक हो ।

त्यस्तै, एकै खेलमा चारवटा गोलको अवसर सिर्जना गर्ने उनले पहिलो इंग्लिस खेलाडी पनि हुन् । लिगको इतिहासमा यसो गर्ने उनी छैटौँ खेलाडी हुन् । त्यस्तै, सन् २०१८ मा मोहमद सलाह पछि एकै खेलमा ५ वटा गोलमा संलग्न हुने उनी पहिलो खेलाडी हुन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।