सत्ता राजनीति

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्रीलाई हटाउन विपक्षी दल एकजुट

person explore access_timeसाउन १८, २०७८ chat_bubble_outline0

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेल असंवैधानिक रुपमा सत्तामा कायम रहेको दावी गर्दै विपक्षी दलहरुले नयाँ ढंगबाट सरकार गठनको माग गर्दै प्रदेश प्रमुखलाई निवेदन दिने तयारी गरेका छन् ।

प्रदेशसभामा अल्पमतका बाबजुद मुख्यमन्त्री पोखरेलले सत्ता सञ्चालन गरेको दावी गर्दै काँग्रेस, माओवादी केन्द्र लगायतका विपक्षी दलले संविधानको धारा १६८ को उपधारा २ बमोजिमको सरकार गठनका लागि आह्वान गर्न प्रदेश प्रमुख समक्ष माग गर्न लागेका हुन् ।

‘निवेदन तयार भइसकेको छ,’ नेपाली काँग्रेसका एक प्रदेशसभा सदस्यले भने, ‘अब प्रदेश प्रमुखलाई भेट्न जाने तयारीमा छौं ।’

स्रोतका अनुसार विगतमा तत्कालीन प्रदेश प्रमुखले पूर्वाग्रही ढंगबाट मुख्यमन्त्री पोखरेललाई असंवैधानिक रुपमा समेत साथ दिएका कारण प्रदेशमा बहुमत विनाको सरकार कायम रहेको र अल्पमतमा रहेकै कारण सरकारले विश्वासको मत लिनेसमेत आँट नगरेको विषयमा दलहरुले प्रदेश प्रमुखलाई ध्यानाकर्षण गराउन लागेका हुन् ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।