भर्सनटायल गायिकाको सूचीमा सरिता

person explore access_timeमंसिर ८, २०७८ chat_bubble_outline0

कतिले सरिता भारतीलाई गायिकाको रुपमा चिन्छन् त कतिपयले मोडल । गायनदेखि मोडलिङसम्म सरिताको सक्रियता उत्तिक्कै देख्न सकिन्छ । लोकदोहोरीदेखि आधुनिकसम्म गीत गाउन सफल उनले मोडलिङ पनि सबै प्रकारको गीतमा गरेकी छन् । तर उनको परिचय गायनमा बढी छ ।


उनले लोकदोहोरी गीतदेखि आधुनिकसम्ममा स्वर दिएकी छन् । काठे भाकामा लोकदोहोरी ‘यसपालीको दसैं, ‘असारै मास (झरी),’ गण्डकी क्षेत्रको लोकदोहोरी भाकामा लुँडो र तास, सेती बगरजस्ता गीत ल्याएकी उनले देउडा भाकामा हे गाजली, लोक भाकामा रातो सारी लरक्कै जस्ता गीत गाएर आफुलाई भर्सनटायल गायिकाको सूचीमा उभ्याएकी छन् ।दोहोरी साँझबाट व्यवसायिक गायन सुरु गरेकी उनले दोहोरी साँझमै मेचीदेखि महाकालीसम्मको लोकभाका गाउन सफल रहिन् । ‘दोहोरी साँझमा आफ्नो खुसीले भन्दा पनि दर्शकको फर्माइसले गीत गाउँदा सबै प्रकारको गाउनुपर्थ्यो ’ उनले विगत सम्झिइन् ‘त्यो समय सुदूरपश्चिमदेखि पूर्वसम्मका सबै भाका गाउँथे ।’बाल्यकालदेखि नै लोकदोहोरी सुन्दै र गाउँदै हुर्किएका कारण आफ्नो  गायनमा रस बसेको बताउने उनले स्कुलले जीवनमा गायनबाट बिभिन्न पुरस्कार समेत हात पारेकी छन् । गोरखा जिल्लाका १७ स्कुलबीच आयोजना भएको अन्तरविद्यालय लोकदोहोरी गायनमा हात पारेको प्रथम पुरस्कार उनको विद्यार्थी जीवनमा गायनबाट पाएको ठुलो सफल हो । सो समय राष्ट्रिय गायिका हुने धेरैबाट आर्शिवाद पाएकी उनले गायनमा डेब्यु भने लोकपप गीत ‘मेरो जवानी’ बाट गरेकी हुन् ।

डेब्यु गीतबाटै दोश्रो सगरमाथा म्युजिक अवार्डमा सर्वोत्कृष्ट नवगायिका अवार्ड हात पारेकी उनले अहिलेसम्म उत्कृष्ट गायिकाको रुपमा ४ अवार्ड हात पारेकी छन् । पहिलो भेटमा र अँधेरीमा थिएँ (गजल), बजाई देउन बाजा (पप) सहित विभिन्न पर्व र भेग विशेषका गीत समेत गाउँदै आएकी उनले मेरो जवानी, पहिलो भेटमा, लुँडो र तास, रातो सारी लरक्कै, यसपालीको दशैं, अँधेरीमा, हे गाजली, असारै मास (झरी) जस्ता एल्बमसमेत बाहिर ल्याएकी छन् । 

विभिन्न मेला महोत्सवमा गायनबाट स्टेज तताउँदै आएकी उनको अर्काे विशेषता आफ्नो गीतमा आफै मोडलिङ गर्छिन् । आफ्नो गीतमा आफैंले अभिनय गर्दा राम्रो हुने र आफु पनि चिनिन मद्दत गर्ने उनले बताइन् । उनले थपिन्, ‘गायनबाट भन्दा अभिनयबाट प्रत्यक्ष चिनिन सजिलो हुँदो रहेछ ।’

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।