किन अनिश्चित बन्यो काँग्रेस प्रदेश २ को अधिवेशन ?

person explore access_timeमंसिर १९, २०७८ chat_bubble_outline0

नेपाली काँग्रेस प्रदेश २ को निर्वाचन अनिश्चित बनेको छ ।  प्रदेश २ का केही जिल्लाका वडा र पालिका अधिवेशन सम्पन्न हुन नसकेपछि समग्र प्रदेश अधिवेशन नै अनिश्चित बनेको हो । प्रदेश अधिवेशन पूर्व पालिकाबाट प्रतिनिधिको मतदाता नामावली प्राप्त हुन नसकेपछि अधिवेशन तीन दिन देखि स्थगित हुँदै आएको हो ।


आइतबारपनि विभिन्न जिल्लाको मतदाता नामावली उपलब्ध नभएकाले प्रदेश अधिवेशनको मिति नै अन्योलमै परेको नेताहरुले बताएका छन् । काँग्रेसको प्रदेश अधिवेशन उद्घाटन भएको चार दिन भइसक्दा महोत्तरी, सर्लाही, सप्तरी र रौतहटका केही पालिकामा अधिवेशनबारे विवाद कायमै छ । प्रदेशका २ मा ३२ वटा निर्वाचन क्षेत्र मध्ये सर्लाही, सप्तरी र रौतहटबाट मतदाताको नाम आउन नसकेको निर्वाचन समितिका संयोजक रमेश रिजालले जानकारी दिए । जिल्लाको निर्वाचन समितिहरुबाट मतदाता नामावली अझैसम्म प्राप्त हुन नसकेका कारण पूर्व घोषित निर्वाचन तालिका अनुसार निर्वाचन तालिका प्रभावित भएको संयोजक रिजालले बताए ।मतदाताको नामावली आउन नसकेकै कारण मनोनयन पत्र दर्ता गर्ने कार्य स्थगित भएको संयोजक रिजालले बताए ।

प्रदेश २ को नेतृत्वमा शेरबहादुर देउवा समूहबाट रौतहट सभापति कृष्णा यादव, उपसभापति विमलेन्द्र निधि समूहबाट प्रदेश २ का भौतिक पूर्वाधार विकासमन्त्री रामसरोज यादव र स्वतन्त्रबाट रंजित कर्णले प्रदेश सभापतिमा उम्मेदवारी घोषणा गरेका छन् । 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।