ad
x

स्वास्थ्य राज्य मन्त्री केसीद्वारा ट्रमा सेन्टरमा एक्सरे डीआर मेसिनको उद्घाटन

person explore access_timeअसार १५, २०७९ chat_bubble_outline0

स्वास्थ्य तथा जनसंख्या राज्यमन्त्री हीराचन्द्र केसीले राष्ट्रिय ट्रमा सेन्टर काठमाडौंमा एक्सरे डीआर मेसिनको उद्घाटन गरेका छन् ।  एक्सरे डीआर मेसिनको उद्घाटन गर्दै स्वास्थ्य राज्यमन्त्री केसीले एक्सरे डीआर मेसिनको पूर्ण उपयोग गरेर  बिरामीलाई सेवा दिनुपर्ने बताए ।


ट्रमा सेन्टरलाई एमआरआई मेसिन उपलब्ध गराउन पहल गर्ने समेत उनले बताएका छन् । यस्तै, उनले ट्रमामा २५ बेडको आइसीयू बनाउन र थप एक सय शैया बनाउने योजना बनाएको राज्यमन्त्री केसीले बताएका हुन् । यस्तै, ट्रमा सेन्टरका निर्देशक डा.प्रमोद कुमार यादवले एक्सरे डीआर मेसिन प्रयोगमा आउने बताए ।ट्रमाका बिरामीहरुको डीयोग्राफी इमेज निकाल्न सकिन्छ । यो अटोमेटिक र पूर्ण प्रविधिमैत्री डीजीटलाइज्ड रेडियोग्राफी उपकरण हो । यसले विरामीहरुको प्रभावकारी ढंगले इमेज खिच्न सक्ने र ओभर लोड प्रोटेक्सनको पनि क्षमता रहेको सूचना अधिकारी अर्जुनप्रसाद भेटुवालले जनाकारी दिए ।  

 
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।