ad
x

सिकलसेल रोगको स्थायी समाधान गर्न लुम्बिनी सरकारले कार्यक्रम ल्याउँदै

person explore access_timeअसार १६, २०७९ chat_bubble_outline0

लुम्बिनी प्रदेश सरकारले सिकलसेल रोगको स्थायी समाधान गर्न कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने भएको छ । लुम्बिनी प्रदेशको स्वास्थ्य जनसङ्ख्या तथा परिवार कल्याण मन्त्रालयले बिहीबार पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरी सिकलसेल रोगको निवारण गर्न दीर्घकालीन योजना ल्याउने जनाएको हो ।


थारु समुदायमा देखिने गरिएको सिकलसेल रोगलाई निवारण गर्न प्रदेश सरकारले  विशेष योजना बनाएको हो । लुम्बिनी प्रदेश सरकारका स्वास्थ्य जनसङ्ख्या तथा परिवार कल्याण मन्त्री इन्द्रजीत थारुले बच्च जन्मिने बित्तिकै सिकलसेल भए नभएको परीक्षण गरिने बताए । उनले प्रदेशका ८ अस्पतालबाट सिकलसेल रोगको उपचारका लागि सिकलसेल परामर्श केन्द्र स्थापना गरिएको बताए ।यस्तै निःशुल्क रक्त सञ्चार सेवा सञ्चालन सुरु भएको  उनले बताए । त्यसका लागि आगामी आर्थिक वर्षको लागि २ करोड बजेट विनियोजन गरिएको छ । उनले  प्रदेशभित्र चल्ने १२० एम्बुलेन्समा ट्रयाकिङ सिस्टम जडान गरिएको बताए । मन्त्रालयका सचिव डा। विकास देवकोटाले ४३ वटा निकायहरूबाट प्रदेशमा स्वास्थ्य सेवा प्रदान गर्दै बिरामी र मृत्युदरको सङ्ख्या घटाउनको लागि काम गरिरहेको बताए । 
 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।