ad
x

विमानस्थलमा चेकजाँच : नाबालकले लगाउने कपडाको बटन नै सुनको !

person explore access_timeअसार २०, २०७९ chat_bubble_outline0

आज सोमबार बिहान ११ बजे दुवईबाट काठमाडौं आएका एक यात्रुको साथबाट नाबालकले लगाउने कपडाको बटन नै सुनको भेटिएको छ । ती यात्रुले आफ्नो साथमा लिएर आएको लगेज चेकजाँच गर्ने क्रममा उक्त लगेजभित्र राखिएको नाबालकले लगाउने सिङ्गल पिस पोशाक ५ थानको टाँक (स्टिल बटन) भित्र लुकाइछिपाइ सुनको बटन ल्याइएको पाइएको हो ।


त्यसमा राखिएको ६० वटा सुनका रिङ् फेला परेको त्रिभुवन अन्तर्राष्ट्रिय भन्सार कार्यालयले जानकारी दिएको छ । सुनसहित आएका यात्रुलाई भन्सार कार्यालयले नियन्त्रणमा लिइ थप अनुसन्धान अगाडि बढाएको भन्सार अधिकृत महेश भट्टराइले जानकारी दिए । त्यसरी नियन्त्रणमा लिएको सुनको तौल करिब १२५ ग्राम रहेको छ ।सुमन दमाई नाम गरेका ती यात्रु भिजिट भिसामा दुबई गएका थिए । तर, रोजगारी नपाएपछि नेपाल फर्कने क्रममा दुबई एयरपोर्टमा अपरिचित व्यक्तिले उक्त सुन दिएको ती यात्रुको भनाइ छ । ‘आफन्तको बच्चाको लागि उपहारको रूपमा उक्त पोसाकहरू नेपालसम्म पुर्याइदिन अनुरोध गरेकाले बोकेर आएको हुँ,’ ती यात्रुले भने ।

सामान्यतया एउटा धातुभित्र अर्को धातु लुकाइछिपाइ ल्याउँदा पहिचान गर्न कठिन हुन्छ भनेर नै योजनावद्ध ढङ्गबाट बटनभित्र सुनलाई फिट गरि पठाइएको हुनसक्ने कार्यालयको आशंका छ । यद्यपी यस कार्यमा हाल नियन्त्रणमा रहेका यात्रु सुमनको मात्र संलग्नता छ वा अन्य कुनै व्यक्तिको पनि भन्ने कुरा थप अनुसन्धानबाट खुल्ने बताइएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।