चीनबारे भारतीय विदेशमन्त्री, ‘हाम्रो सम्बन्ध सामान्य छैन’

person explore access_timeसाउन २८, २०७९ chat_bubble_outline0

विदेशमन्त्री एस जयशंकरले चीनले सीमा क्षेत्रमा शान्ति खलबल्याउने प्रयास गरे द्विपक्षीय सम्बन्धमा असर पर्ने भन्दै भारत आफ्नो अडानमा अडिग रहेको बताएका छन् ।


समाचार एजेन्सी पीटीआईका अनुसार शुक्रबार आयोजित एक कार्यक्रममा एस। जयशंकरले भने, 'हामीले कमाण्डर तहको १५ राउन्डको वार्ता गरेका छौँ। दुवै पक्षले केही ठाउँबाट पछि हट्ने सन्दर्भमा ठोस प्रगति गरेका छन्। यद्यपि केही क्षेत्रहरू अझै पनि छन् जहाँ उनीहरू पछि हटेका छैनन् ।' चीनले सीमा क्षेत्रमा शान्ति खलल पुर्‍याए सम्बन्धमा असर पर्ने धारणा राखेको छ ।जयशंकरले दुई वर्षअघि लद्दाखमा भएको हिंसात्मक झडपपछि चीनसँग भारतको तनावपूर्ण सम्बन्धसँग सम्बन्धित प्रश्नको जवाफ दिँदै थिए। यस क्रममा जयशंकरले भने, 'मैले २०२० र २०२१ मा पनि भनेको थिएँ र २०२२ मा पनि त्यही भन्छु - हाम्रो सम्बन्ध सामान्य छैन।'पछिल्लो दुई हिउँददेखि त्यहाँ सेना तैनाथ भएकाले सीमामा समस्या देखिएको उनले बताए । विदेशमन्त्रीले भने कि यो निकै तनावपूर्ण अवस्था हो र यो खतरनाक अवस्था पनि हुन सक्छ । त्यसैले हामी कुरा गरिरहेका छौं।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।