बिहान खाली पेटमा भिजाएको किसमिस खाँदा यस्ता छन् फाइदा, रक्तचापसमेत नियन्त्रण गर्छ

person explore access_timeभदौ ९, २०७९ chat_bubble_outline0

किसमिसको सेवन स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ । किसमिस एक ड्राई फ्रुट हो । किसमिसलाई ऊर्जाको पावर हाउस भनिन्छ । यसमा फाइबर, आइरन, क्याल्सियम, पोटासियम र म्याग्नेसियम प्रशस्त मात्रामा पाइन्छ, जुन शरीरका लागि फाइदाजनक हुन्छ । तर किसमिस भिजाएर सेवन गर्दा स्वास्थ्यलाई धेरै फाइदा हुन्छ । यसबाहेक किसमिस भिजाउँदा यसको प्रभाव चिसो हुन्छ । बिहान खाली पेटमा भिजाएको किसमिस खाँदा धेरै रोग निको हुन्छ । साथै यसले रक्तचाप नियन्त्रणमा पनि मद्दत गर्छ । आउनुहोस्, बिहान खाली पेटमा भिजाएको किसमिस खाँदा हुने स्वास्थ्य लाभका बारेमा जानौँ ।


रक्तचाप नियन्त्रण गर्न लाभदायीबिहान खाली पेटमा भिजाएको किसमिस खाँदा रक्तचाप नियन्त्रण गर्न निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनकी किसमिसमा पोटासियम प्रचुर मात्रामा पाइन्छ, जसले उच्च रक्तचाप नियन्त्रण गर्न मद्दत गर्छ ।हड्डी बलियो बनाउन

बिहान खाली पेट भिजाएको किसमिस खानु हड्डी बलियो बनाउन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनकी किसमिसमा प्रचुर मात्रामा क्याल्सियम पाइन्छ, जसले हड्डीलाई मजबुत बनाउन मद्दत गर्छ । त्यसैले हरेक बिहान खाली पेटमा भिजाएर किसमिस खान सल्लाह दिइन्छ ।

शरीरमा रगतको कमी हटाउन फाइदाजनक

शरीरमा रगतको कमीलाई हटाउन बिहान खाली पेटमा भिजाएको किसमिस खानु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनकी किसमिसमा आइरन प्रचुर मात्रामा पाइन्छ । यस बाहेक यसमा भिटामिन बी कम्प्लेक्स पाइन्छ । जसका कारण रगतको कमी हुँदैन । हरेक बिहान खाली पेटमा भिजाएर किसमिस खाँदा शरीरमा रगतको कमी हट्छ ।


 

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।