पर्यटक पर्खँदै रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायी

person explore access_timeअसोज ६, २०७९ chat_bubble_outline0

रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायीले भारतीयसहित विदेशी पर्यटकलाई लुम्बिनी लगायतका स्थलको भ्रमण गर्न निम्ता गरेका छन् । ४३ औं विश्व पर्यटन दिवसको सन्दर्भ पारेर नेपाल र भारतका पत्रकारबीच रुपन्देहीको भैरहवामा बिहीबार आयोजना गरिएको पत्रकार सम्मेलनमा भारतीय तथा विदेशी पर्यटकलाई निम्ता गरिएको हो ।


यहाँका पर्यटन व्यवसायीले विश्व पर्यटन दिवसको अवसरमा भैरहवाका होटलहरूमा विदेशी पर्यटकलाई २० प्रतिशत छुट दिने उद्घोष गरे । कार्यक्रममा पर्यटन दिवस मूल समारोह समितिका संयोजक सीपी श्रेष्ठले पर्यटन दिवसको अवसर पारेर विदेशी पर्यटकलाई होटलमा मात्र नभएर ठाउँअनुसार यातायातको छुट सहितका प्याकेज तयार पारिएको उल्लेख गरे ।असोज ११ गते मंगलबार परेको विश्व पर्यटन दिवसको दिन भारतबाट बेलहिया नाका हुँदै नेपाल भित्रिने पहिला दुई र अन्य विदेशी दुई पर्यटकलाई भव्य स्वागत गरिने उनले जानकारी दिए । लुम्बिनी प्रदेशका पर्यटन, ग्रामीण तथा सहरी विकास मन्त्रालयका सचिव जक्की अहमद अन्सारीले भारत र नेपालका कतिपय संस्कृति मिल्ने भएकाले पनि दुई देशका पर्यटक आवागमनमा सहजता अपनाउनुपर्ने उल्लेख गरे । भारतीय पर्यटकलाई सुरक्षाको हिसावले नेपालमा कुनै असजिलो नहुने उनले बताए ।लुम्बिनी प्रदेश पर्यटन विकास परिषद्का कार्यकारी निर्देशक रामु जोशीले लुम्बिनी प्रदेशका विभिन्न पर्यटकीय क्षेत्रको पहिचान तथा प्रवर्द्धनमा प्रदेश सरकारले सक्दो प्रयत्न गरिरहेको उल्लेख गरे । कार्यक्रममा भारतीय पत्रकारहरुले नेपाल भित्रिने भारतीय पर्यटकलाई नेपालको प्रहरी प्रशासनले शंकाको दृष्टिले हेर्ने गरेको गुनासो गरे । नेपाल भित्रिने भारतीय पर्यटकलाई सहज रुपमा नेपाल भ्रमण गर्ने व्यवस्था मिलाउन उनीहरुले आग्रह गरे ।

सीमा नाका बेलुका चाँडै बन्द हुँदा बेलुका भित्रिन चाहने पर्यटकलाई समस्या हुने गरेको उनीहरुले बताए । लुम्बिनी विकास कोषका सदस्य सचिव सानुराजा शाक्य, व्यवसायी चन्द्रबहादुर थापा, पत्रकार रामराज पोखरेल, नरेश केसी लगायत पर्यटन क्षेत्रमा काम गर्ने सरोकारवाला निकायका प्रतिनिधिले पनि आफ्ना धारणा राखेका थिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।