४ अर्ब १८ करोडले घट्यो स्मार्टफोन आयात

person explore access_timeअसोज ९, २०७९ chat_bubble_outline0

चालू आर्थिक वर्ष २०७/८० को २ महिनाको अवधिमा ६ अर्ब १८ करोड रुपैयाँको मोबाइल फोन भित्रिएको छ । भन्सार विभागले सार्वजनिक गरेको तथ्याँकअनुसार साउन र भदौ महिनाको अवधिमा जम्मा ६ अर्ब रुपैयाँको मोबाइल भित्रिएको हो ।


गत आर्थिक वर्ष २०७८/७९ को सोही अवधिमा भारतबाट १० अर्ब ३६ करोड ३५ लाख रुपैयाँ बराबरको मोबाइल भित्रिएको थियो । उक्त अवधिमा १४ लाख ९८ हजार स्मार्टफोन भित्रिएको थियो । यसबापत राज्यले १ अर्ब ६३ करोड ९० लाख रुपैयाँ राजश्व संकलन भएको थियो ।विभागले यस अवधिमा ४ लाख ३८ हजार वटा मोबाइल भित्रिएको छ । यस्तै, यसबापत राज्य कोषमा १ अर्ब १५ करोड रुपैयाँ राजश्व संकलन भएको छ । खासगरी, सरकारले विदेशबाट ३०० अमेरिकी डलरभन्दा माथिका स्मार्टफोन आयात प्रतिबन्ध लगाएको छ ।विदेशी मुद्राको विनिमयदर रित्तिएको र त्यसलाई जोगाउन भन्दै विलाशिताका वस्तुहरूको आयात प्रतिबन्ध लगाउने निर्णय गरेको थियो । सोही निर्णयबाट मोबाइललाई समेत विलासिताका वस्तुको सूचीमा राखेर सरकारले आयात प्रतिबन्ध लगाएपछि आयात घटेको हो ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।