शनिबार, १८ चैत्र २०७९
ताजा लोकप्रिय

जनताको घरघर जाँदा पाएको स्वागतले जितलाई पुष्टि गर्छ  : ओन्सरी घर्ती

आइतबार, २७ कार्तिक २०७९, १६ : ००
आइतबार, २७ कार्तिक २०७९

पूर्व सभामुख तथा  नेकपा माओवादी केन्द्रकी​ नेतृ ओन्सरी घर्ती काठमाडौँ–२ मा वाम लोकतान्त्रिक गठबन्धनबाट उम्मेदवार रहेकी छन् । प्रस्तुत छ रातोपाटीकर्मीले घर्तीसँग गरेकाे कुराकानी :

यस क्षेत्रको घरदैलो र चुनावी गतिविधि कसर गरिरहनु भएको छ ?

हामीले प्रत्येक दिन विहान जनताको घरघरमा जाने गरेका छौँ । आमजनताको उत्साहजनक सहभागितामा घरदैलो अभियान जारी छ । तपाईले पनि देख्नुभयो । आम मतदाताको सहभागिता उल्लेख्य मात्रामा छ । चुनावी गतिविधिका यी सबै कार्यहरूले हामीलाई उत्साहित बनाएको छ । 

रोल्पामा जन्मिनुभयो हुर्किनुभयो । राजनीतिक कर्मथलो काठमाडौँ २ लाई बनाउँदै हुनुहुन्छ । कस्तो अनुभूति भइरहेको छ ? 

यो चुनावी माहौलमा सहभागी भएपछि असाध्यै खुसी छु । यहाँका जनताले रोल्पामा जन्मेको छोरी भए पनि यस क्षेत्रमा कर्मभूमि बनाउन निक्कै मेहनत गर्नु भएको छ । मैले आफ्नो तर्फबाट समेत प्रयास जारी राखेकी छु ।  जसरी मलाई उहाँहरूले स्वागत गर्नुभएको छ । उहाँहरू कतिपयले आफ्नो छोरीको रूपमा कतिपय दिदीबहिनीको रूपमा जे जस्तो व्यवहार गर्नु भएको छ । यस्तो खालको आत्मीय व्यवहारले भावनात्मक रूपमा नजिक बनाएको छ । यसले भोलिका दिनमा मेरो जिम्मेवारी र कर्तव्य अझ बढेको महसुस भएको छ । 

मतदाताको घरदैलोमा पुगेपछि कुन कुन समस्या पाउनुभयो ? यस्तै यो क्षेत्रको विकास र समृद्धिका लागि कुन कुन मुद्दा अघि सार्नु भएको छ ? 

यस क्षेत्रमा बसोबास गर्ने ६४ प्रतिशत जनतामा खानेपानीको समस्याबाट जुझिरहनु भएको छ । यस्तै यस क्षेत्रका जनताले सरसफाइ, सुरक्षित र दिगो विकासको माग गर्नुभएको छ । यस क्षेत्रमा गुणस्तरीय र पक्की सडक,स्मार्ट सिटीको अवधारणा, ढल र करिडोरका समस्या राख्नु भएको छ । अरू अहिले नै भन्न नसक्ने गरी थुप्रै खालका समस्याहरू राख्नु भएको छ । यी जनताका समस्या गर्न नसक्ने वा गर्न नमिल्ने छैनन् । सबै दीर्घकालीन योजना बनाएर गर्न सकिने खालका छन् ।  अब मैले यी समस्याहरूलाई सरकारको पहुँचसम्म पुर्‍याएर हल गर्ने प्रतिबद्धता जनाएकी छु । 

यस क्षेत्रको मुख्य भौतिक संरचना र विकास के के गर्नु पर्ने देख्नु भएको छ ?

यस क्षेत्रमा बाटो भए पनि वर्षामा हिलो र सुख्खा मौसममा धुलोको समस्या छ । यस्ता खालका सडकलाई पिच गरेर सफा र सुन्दर बनाउनुपर्ने छ । अर्को समस्या ट्राफिक जामको छ । यसका लागि कोटेश्वर अण्डर पासको निर्माण गर्ने योजना सारेकी छु । मनहोरा र बाग्मती क्षेत्रको करिडोर निर्माणका कुरा छन् । 

यस्तै खानेपानीको पनि निक्कै ठुलो समस्या छ । यस क्षेत्रमा पर्यटनको एकदमै प्रचुर सम्भावना छ । अरू शिक्षा, स्वास्थ्य लगायत अरू थुप्रै आधारभूत समस्या समाधान गर्नुपर्ने छ । स्पोर्ट फिल्ड निर्माण गर्न धेरै सार्वजनिक जमिन छ । त्यसलाई प्रयोग गरेर जानु पर्ने छ ।

एमालेका उम्मेदवार मणिराम फुयाँल लगायत यहाँको मतदाताले तपाईको यस क्षेत्रमा घर नभएको भनेर भन्दै आएका छन् । अस्थायी घर भएका उम्मेदवारलाई मत दिनुहुँदैन भनेर एजेण्डा बनाएका छन् । यस्ता विषयलाई कसरी खण्डन गर्नुहुन्छ ?   

सबैभन्दा पहिले म यो देशको नागरिक हुँ । यो देशको सेवा गर्न चाहन्छु । एक इमान्दार राजनीतिज्ञको देशैभरीको भूगोल आफ्नो हो । म यस क्षेत्रका जनताको सेवा गर्छु भनेर आएको छु । यस क्षेत्रको सेवा गर्न आएपछि जनताबाट न्यानो स्वागत पाएको छु । त्यो खुसीको कुरा हो । घर हुने नहुने प्राविधिक विषय भयो । यो उपत्यकामा राष्ट्रिय स्तरका सबै नेताहरू बस्नु हुन्छ । बरु उपत्यका बाहिर चुनाव लड्ने नेताहरू अस्थायी घर जस्तै कहिले काहीँ मात्रै जान्छन् होला । तर म राष्ट्रिय स्तरको नेता र पार्टीको जिम्मेवार नेता भएकाले यस क्षेत्रको स्थायीवासी जस्तै भएर जनताको सेवा गर्ने छु । 

तपाईकै पार्टी अध्यक्षले चुनाव जितेर आएपछि विकासे मन्त्री बनाउँछु भन्नु भएको छ । के तपाई मन्त्री नै हुनेगरी निर्वाचित हुने अवस्था छ ? 

मैले सम्भावना देखेको छु । त्यसमा विश्वस्त छु । यस क्षेत्रमा गठबन्धनको मतभारको अन्तर कति छ ? भन्ने विषयमा तपाई जानकार हुनुहुन्छ । जनताको घरघरमा जाँदा पाएको स्वागतले जितलाई पुष्टि गर्छ । 

))))

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप