आम निर्वाचन २०७९

महासचिव पोखरेललाई हराउने शर्मा को हुन् ?

person explore access_timeमंसिर ८, २०७९ chat_bubble_outline0

नेकपा माओवादी केन्द्रकी स्थायी समिति सदस्य रेखा शर्माले नेकपा एमाले महासचिव शंकर पोखरेललाई झिनो मत अन्तरले पराजित गरिन । दाङ क्षेत्र नम्बर २ बाट एमालेका महासचिव पोखरलाई माओवादीकी शर्माले १९६ मत अन्तरले पराजित गरिन् । 


शर्माले २६ हजार ८ सय ७७ मत ल्याउँदा पोखरेलले २६ हजार ६ सय ८१ मत मात्रै ल्याएका छन् । माओवादी केन्द्रका प्रवक्ता कृष्णबहादुर महरा चुनाव लड्न डराएपछि शर्मा पार्टीबाट उम्मेदवारी भएकी थिइन् । पहिलो संविधानसभा चुनावमा प्रत्यक्ष र समानुपातिक दुवैमा नपरेकी शर्मा दोस्रो संविधानसभा चुनावमा समानुपातिक सांसद भएकी थिइन् । तत्कालीन प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली नेतृत्वको सरकारमा सामान्य प्रशासन मन्त्री भएकी थिइन् । ।यस्तै २०७४ सालको चुनावमा प्रत्यक्ष चुनाव लड्न खोजेपनि क्षेत्रको समस्या भएपछि समानुपातिक सांसद भएकी थिइन । शर्मा लुम्बिनी प्रदेशका आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री कृष्णध्वज खड्काकी श्रीमती समेत हुन् ।खड्का पार्टीको पोलिटब्युरो सदस्य छन् भने शर्मा पार्टी स्थायी समिति सदस्य हुन् । शर्मा र खड्का दुवै अनेरास्ववियूको क्रान्तिकारी राजनीतिबाट उदाएका नेता हुन् । तत्कालीन माओवादीले सञ्चालन गरेको जनयुद्धमा दुवै जनाले नेपाली सेनाबाट कठोर यातना समेत पाएका थिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।