विहीबार, २६ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

विरोधबीच एप्पलले चीनबाट उत्पादन सार्न चाहन्छः रिपोर्ट

आइतबार, १८ मंसिर २०७९, ०८ : ५३
आइतबार, १८ मंसिर २०७९

एप्पलले हालैक सातामा आफ्नो केही उत्पादन चीन बाहिर सार्न र आपूर्तिकर्ताहरूलाई एशियाली देश विशेष गरी भारत र भियतनामका अन्य ठाउँमा उत्पादन संयोजनको लागि थप योजना बनाउन भनिरहेको छ । वाल स्ट्रिट जर्नलका अनुसार छलफलमा संलग्न व्यक्तिहरूले एप्पलले फक्सकन टेक्नोलोजी समूहको नेतृत्वमा ताइवानी एसेम्बलर्समाथिको निर्भरता कम गर्न पनि खोजिरहेको बताए।

चीनको झेनझोउ आइफोन सिटी प्लान्टमा हालैको उथलपुथलले एप्पललाई आफ्नो उत्पादन परिवर्तन गर्न प्रेरित गरेको छ । चीनमा भेङmझोउमा आईफोन र अन्य एप्पल उत्पादनहरू बनाउन फक्सकनद्वारा सञ्चालित कारखानामा काम गर्ने करिब ३ लाख  कामदारहरू छन् ।

बजार अनुसन्धान फर्म काउन्टरपोइन्ट रिसर्चका अनुसार एक बिन्दुमा यसले एक्लै आईफोनहरूको प्रो लाइनअपको लगभग ८५ प्रतिशत समेट्छ ।
फक्सकन प्लान्टका अधिकारीहरूले बिदाको मौसमअघि उत्पादन कायम राख्दै कोभिड १९ प्रकोपलाई नियन्त्रण गर्न संघर्ष गरिरहेका बेला नोभेम्बरको अन्तमा मध्य चीनमा रहेको विश्वको सबैभन्दा ठूलो आईफोन कारखानामा विरोध प्रदर्शन भएको थियो ।

। वालस्ट्रि जर्नलका अनुसार अनलाइनमा पोस्ट गरिएका भिडियोहरूमा प्रदर्शनकारीहरू “आफ्नो अधिकारको लागि खडा हुनुहोस“ भन्दै चिच्चाएका देखिन्थे । त्यहाँ ठूलो संख्यामा दंगा प्रहरी उपस्थित थिए ।
 

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

एजेन्सी
एजेन्सी
लेखकबाट थप