केन्द्रीय संस्करण

बजेटमा ६० अर्बको राहत कार्यक्रम आएको छ : अर्थमन्त्री

person explore access_timeजेठ १६, २०७७ chat_bubble_outline0

काठमाडौं । अर्थमन्त्री युवराज खतिवडाले आगामी वर्षको बजेटमा ५५ देखि ६० अर्ब रुपैयाँसम्मको राहत कार्यक्रम भएको दाबी गरेका छन् । आर्थिक वर्ष २०७७/७८ को बजेटबारे पत्रकारसँग छलफल कार्यक्रममा अर्थमन्त्री युवराज खतिवडाले राहत प्याकेज एउटै मात्र नहुने भन्दै विभिन्न कार्यक्रममा दिइएको नगद, प्रोत्साहन, छुट, कर मिनाह, समयावधि बढाउने, कर तिर्ने अवधि बढाउने जस्ता कार्यक्रमबाट राहत दिने प्रयास गरेको बताए ।

उनले विद्युत् महशुलमार्फत् ८ अर्बको छुट दिइएको, लकडाउन अवधिमा सामाजिक सुरक्षा कोषको योगदानबापत सवा अर्ब रुपैयाँ खर्च गरेको, सहुलियत कर्जा कार्यक्रममार्फत् १४ अर्ब रुपैयाँको राहत दिइएको दाबी गरेका छन् ।

त्यस्तै, कर छुटबाट ६ अर्ब रुपैयाँ, खाद्यान्नमा दिइएको छुुटबाट सरकारको ५० अर्ब रुपैयाँ खर्च हुने अनुमान गरिएको उनले बताए । ‘यी सबै गर्दा समग्रमा ५० देखि ६० अर्ब रुपैयाँ खर्च भएको छ’ अर्थमन्त्री खतिवडाले भने ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.