केन्द्रीय संस्करण

धुर्कोटमा प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम कार्यान्वयन, १  सय ५० जनाले पाए काम

person explore access_timeजेठ १८, २०७६ chat_bubble_outline0

गुल्मी–गुल्मीको धुर्कोट गाउँपालिकाले प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम कार्यान्वयनमा ल्याएको छ । उसले श्रम रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालय मार्फत सञ्चालन गरिएको कार्यक्रमको पहिलो चरणमा १  सय ५० जनालाई रोजगारी दिएको छ ।

  वडा नम्वर ३ हाडहाडे र  वडा नम्वर ७ वाग्लामा २५ जनाका दरले र अन्य ५ वटा वडामा २० जनाका दरले रोजगारी दिइएको गाउँपालिका अध्यक्ष भुपाल पोखरेलले जानकारी दिए ।

जसमध्ये सडक कामदार ( लेन्थ वर्कर ) ८८ जना, खानेपानी ममर्तका लागि १५ जना , सिंचाई मर्मत सम्भारमा १५ जना र विद्युत मर्मत सम्भारमा ७ जना नियुक्ती पाएको उपाध्यक्ष शिवबहादुर केसी ( खत्री ) ले बताए ।

   ३० दिन अर्थात प्रति ब्यक्ति एक महिनाका लागि दिइने उक्त रोजगारको तलव प्रति दिन ५ सय  १७ रुपैयाँ प्रदान गरिने प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत काशिराम पन्थीले बताए । कामदार सुरक्षा सामाग्री सहित काम कर्तब्यबारे अवगत गराउँदै गाउँपालिका प्रमुख पोखरेलले उनीहरुलाई नियुक्ति दिएको सुचना अधिककारी  ईश्वरी भण्डारीले जानकारी दिए ।

   करिव १ महिनाअघि  श्रम रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षामन्त्री गोकर्णराज विष्टले गृह जिल्ला गुल्मीको मुसिकोटबाट ९० जना सडक मर्मत कामदार आफैले नियुक्ति पत्र हस्तान्तरण गर्दै प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रमको शुभरम्भ गरेका थिए । गुल्मीमा हाल सम्म  १५ हजार भन्दा बढिले रोजगारीकालागि आवेदन दिएका छन् । 
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.