केन्द्रीय संस्करण

रौतहट हत्या प्रकरणः दलित संघर्ष समितिद्वारा आन्दोलन घोषणा

person explore access_timeभदौ १७, २०७७ chat_bubble_outline0

रौतहट । दलित संघर्ष समिति रौतहटले १० सुुत्रीय माग सहित आन्दोलनको कार्यक्रम सार्वजनिक गरेको छ । जिल्लाको गरुडास्थित ईलाका प्रहरी कार्यालय अगाडी धर्नास्थलमा बुधवार पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरी दलित संघर्ष समितिले आन्दोलनको कार्यक्रम सार्वजनिक गरेको हो ।

विज्ञप्तिमा मृतक निरञ्जनराम र विजयरामलाई शहिद घोषणा गर्न र प्रहरीद्धारा हत्या गरीएका बिजयरामको मुुद्धा दता गरी दोषी प्रहरीलाई कार्वाही गर्न माग गरिएको छ । त्यस्तै प्रहरी हिरासतमा रहेका निर्दोष ४ जना सिकेन्द्र पाश्वान, अजयराम, विवेक राय यादव, अर्जुुन रामलाई तुुरुन्त रिहा गर्न माग गरिएको छ ।

त्यस्तै, मृतक निरञ्जनरामका अभियुक्त लखन साह र राजगिर साहलाई अबिलम्ब पक्राउ गरी कानुनी दायरामा ल्याउन माग गरिएको छ । हत्याकाण्डको छानबिन गर्न दलित आयोग, मानव अधिकार आयोगसहितको संसदिय उच्च स्तरीय छानबिन समिति गठन गरी दलित अगुवा तथा अधिकारकर्मीको ज्यान धनको सुरक्षाको ग्यारेन्टी गर्न समेत माग गरिएको छ ।

त्यसैगरी विज्ञप्तिमा दलित हत्या हिंसा अबिलम्ब रोक्न माग गर्दै बिजयराम र निरञ्जन रामको सालिक निर्माण गर्न समेत आग्रह गरिएको छ । संघर्ष समितिका अध्यक्ष सोनालाल रामद्वारा हस्ताक्षरित विज्ञप्तिमा प्रधानमन्त्री, गृहमन्त्री, रक्षामन्त्री र प्रदेशका मुख्यमन्त्रीलाई अनिवार्य गरुडा आग्रह गरिएको छ ।

माग अविलम्ब सम्वोधन नभए १७ गतेदेखि २२ गतेसम्म चरणबद्ध आन्दोलन गर्ने चेतावनी दिइएको छ । जसमा कालोपट्टी बाँधेर जुलुस प्रदर्शन गर्नेदेखि मुख्यमन्त्री कार्यालय घेराउसम्मका कार्यक्रमहरु सार्वजनिक गरिएको छ ।
 

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.