ओलम्पिकमा २१* स्वर्णसहित चीन अघि, जापान दोस्रो र  अमेरिका तेस्रो स्थानमा

person explore access_timeसाउन १६, २०७८ chat_bubble_outline0

ओलम्पिक खेलकुदमा चीनले आफ्नो अग्रता शनिबार पनि कायमै राखेको छ । चीनले २१ स्वर्ण, १३ रजत र १२ कास्यसहित कुल ४६ पदक जितेको छ । आयोजक जापानले १७ स्वर्ण, ५ रजत र ८ कास्यसहित कुल ३० पदक जितेको छ । 

त्यसैगरी, अमेरिकाले १६ स्वर्ण, १७ रजत र १३ कास्यसहित कुल ४६ पदक जितेको छ । रसियन ओलम्पिक कमिटी (आरओसी) ले ११ स्वर्ण, १५ रजत र ११ कास्यसहित कुल ३७ पदक जितेको छ । रुसले आफ्नो देशका नाममा प्रतिस्पर्धा गर्न नपाएपछि जारी ओलम्पिकमा  रसियन ओलम्पिक कमिटीको ब्यानरमा प्रतिस्पर्धा गरिरहेको छ । ओलम्पिकमा १० स्वर्ण, ३ रजत र १४ कास्य जितेको अस्ट्रेलिया पाँचौ स्थानमा छ । त्यसैगरी ८ स्वर्ण, ९ रजत र ११ कास्य जितेको बेलायत छैटौं स्थानमा छ । दक्षिण कोरिया, फ्रान्स, नेदरल्यान्डस् र न्युजिल्यान्ड क्रमशः  सातौं, आठौं, नवौं र दशौं स्थानमा छन् । 

*यसअघि चीनकाे स्वर्ण पदककाे संख्यामा अन्यथा भएकोमा  क्षमायाचनासहित सच्याइएको छ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।