ad
x

युरिक एसिड कम गर्ने घरेलु उपाय

person explore access_timeअसार ११, २०७९ chat_bubble_outline0

आजकल बदलिँदो जीवनशैली र खानपानका कारण धेरैजसो मानिस युरिक एसिडको समस्याको सिकार भइरहेका छन् । शरीरमा युरिक एसिडको मात्रा बढेपछि मानिसहरूले धेरै समस्याको सामना गर्नुपर्ने हुन्छ । किनभने शरीरमा युरिक एसिडको मात्रा बढेपछि सुन्निने र जोर्नी दुख्ने जस्ता समस्याहरू सुरु हुन्छन् । 


युरिक एसिडमा प्युरिन नामक पदार्थ बनाउँदा शरीरमा जम्मा हुन्छ । जब शरीरमा प्यूरिनको मात्रा बढ्छ र मिर्गौलाले पनि फिल्टर गर्न नसक्ने अवस्थामा शरीरमा युरिक एसिड बढ्छ । युरिक एसिडको निर्माण स्वास्थ्यको लागि हानिकारक हुन सक्छ। यस्तो अवस्थामा केही घरेलु उपायहरूले तपाईंलाई युरिक एसिडको समस्याबाट छुटकारा पाउन मद्दत गर्न सक्छ, त्यसैले आउनुहोस् यी घरेलु उपायहरूको बारेमा जानौँ।युरिक एसिड घटाउने घरेलु उपाय

बेसार

युरिक एसिड बढेको समस्याबाट राहत पाउन बेसारको सेवन गर्नु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनभने बेसारमा करक्यूमिन नामक तत्त्वको गुण पाइन्छ, जसले युरिक एसिडको वृद्धिलाई कम गर्न मद्दत गर्छ। यसको अतिरिक्त, तिनीहरूले जोर्नी दुखाइबाट पनि राहत दिन्छ।

कागती

युरिक एसिड बढेको समस्याबाट राहत पाउन कागतीको सेवन गर्नु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । कागतीमा साइट्रिक एसिडको गुण पाइन्छ, जसले युरिक एसिडको मात्रा घटाउन मद्दत गर्छ ।

अजवाइन पानी

युरिक एसिड बढ्ने समस्याबाट राहत पाउन अजवाइनको पानी पिउनु निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनकि अजवाइनको पानीले बढेको युरिक एसिडलाई कम गर्न मद्दत गर्छ ।

एप्पल साइडर भिनेगर 

युरिक एसिड बढेको समस्याबाट राहत पाउन एप्पल साइडर भिनेगरको सेवन निकै फाइदाजनक मानिन्छ । किनभने स्याउको सिरकामा एन्टिअक्सिडेन्ट र एन्टी इन्फ्लेमेटरी पाइन्छ, जसले युरिक एसिडको मात्रा घटाउन मद्दत गर्छ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।