विहीबार, २६ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

बाबुरामसहित नेसपाका ६ नेता चुनाव लड्ने तयारीमा

मंगलबार, ३१ साउन २०७९, २० : ००
मंगलबार, ३१ साउन २०७९

नेपाल समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष बाबुराम भट्टराईसहित ६ जना नेताले प्रतिनिधि सभामा दाबी गर्ने तयारी गरेका छन् । बाबुराम नेतृत्वको पार्टीले माओवादी केन्द्रको चुनाव चिह्न हँसिया हथौडा लिएर निर्वाचनमा जाने निर्णय गरेपछि पार्टीबाट ६ जनाले चुनाव लड्ने इच्छा देखाएका हुन् ।

आगामी मंसिर ४ गते हुने चुनावमा एउटै चुनाव चिह्नमा लड्न माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ नेपाल समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष बाबुराम सहित नेता कार्यकर्ता आज निर्वाचन आयोग जाने भएका छन् । हँसिया हथौडा चुनाव चिन्हमा लड्ने निर्णय गरेपछि बाबुराम गोरखा क्षेत्र नम्बर २ बाट चुनाव लड्ने भएका छन् । 

२०७४ सालको चुनावमा बाबुराम काँग्रेससँग तालमेल गरेर निर्वाचित भएका थिए । यो चुनावमा भने पाँच दलीय गठबन्धनबाट गोरखा २ बाट चुनाव लड्ने तयारी गरेका हुन । 

यस्तै अर्का अध्यक्ष महेन्द्र राय यादव सर्लाही क्षेत्र नम्बर २ बाट चुनाव लड्ने तयारी गरेका छन् । पाँच दलीय गठबन्धनबाट यादवले चुनाव लड्ने गरि चुनावी गतिविधि अघि बढाएका छन् । यस्तै बाबुराम पुत्री एवम् नेपाल समाजवादी पार्टीकी नेता मानुषी यमी भट्टराई काठमाडौंबाट चुनाव लड्ने घोषणा गरिसकेकी छिन् । काठमाडौं क्षेत्र नम्बर ६ वा ७ बाट चुनाव लड्ने योजना बनाएकी छिन् ।

यस्तै नेपाल समाजवादीका नेता गंगा नारायण श्रेष्ठले सिन्धुली २ बाट, भक्तबहादुर शाहले जाजरकोट, विश्वदीप पाण्डेले रुपन्देही क्षेत्र नम्बर २ बाट दाबी गर्ने तयारी गरेका छन् ।  श्रेष्ठ, शाह र पाण्डेले प्रतिनिधि सभामा टिकट नपाएमा प्रदेश सभा चुनाव लड्ने योजना बनाएका छन् ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप