शनिबार, १४ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

भारतीय कम्पनीको कफ सिरपले गाम्बियामा ६६ बालबालिकाको मृत्यु

शुक्रबार, २१ असोज २०७९, १० : ३५
शुक्रबार, २१ असोज २०७९

विश्व स्वास्थ्य संगठन (डब्लुएचओ)ले एक भारतीय औषधि कम्पनीका चारवटा खोकीको औषधिबारे चेतावनी जारी गरेको छ । अफ्रिकी देश गाम्बियामा ६६ बालबालिकाको मृत्यु भएपछि डब्ल्यूएचओले यस्तो चेतावनी दिएको हो ।

डब्ल्यूएचओले बुधबार विश्वव्यापी स्वास्थ्यसम्बन्धी पत्रकार सम्मेलनमा यसबारे जानकारी दिएको थियो। जेनेभामा डब्ल्यूएचओ प्रमुख टेड्रोस गेब्रेयससले भने, 'डब्लुएचओले आज गाम्बियामा पत्ता लागेको चार औषधिको बारेमा एक चिकित्सा उत्पादन चेतावनी जारी गरेको छ, जुन मृगौलामा समस्या र ६६ बालबालिकाको मृत्युसँग सम्बन्धित रहेको आशंका गरिएको छ।' यो मृत्यु उनको परिवारको लागि धेरै दुखी छ।

डब्ल्यूएचओले थप भन्यो, 'यी चार औषधिहरू भारतमा म्याडेन फार्मास्युटिकल्स लिमिटेडद्वारा निर्मित खोकीका सिरप हुन्। डब्ल्यूएचओले कम्पनी र भारतका नियामक अधिकारीहरूसँग थप अनुसन्धान गरिरहेको छ। यी दूषित उत्पादनहरू अहिलेसम्म गाम्बियामा मात्र फेला परेका छन्, तर तिनीहरू अन्य देशहरूमा पनि वितरण गरिएको हुन सक्छन्। डब्ल्यूएचओले सबै देशहरूलाई बिरामीहरूलाई हानि हुन नदिन यी उत्पादनहरू परीक्षण गर्न र हटाउन सल्लाह दिन्छ।’
बीबीसी

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप