विहीबार, २६ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

इन्डोनेसिया: विवाहबाहिर र विवाहअघि यौनसम्बन्ध कानुनी अपराध हुन सक्छ

शनिबार, १७ मंसिर २०७९, १५ : ०७
शनिबार, १७ मंसिर २०७९

इन्डोनेसियाको संसद्ले छिट्टै एउटा कानुन ल्याउन लागेको छ जसमा विवाहबाहिर यौन सम्पर्क गर्नेलाई एक वर्षसम्मको सजायको व्यवस्था हुनेछ । कानुनको मस्यौदामा संलग्न इन्डोनेसियाका नेता बाम्बाङ वुरियान्टोले आगामी साताको सुरुसम्ममा यो कानुन संसद्बाट पारित हुने बताए ।

यदि यो कानुन पारित भयो भने, यो इन्डोनेसियाली नागरिकहरू र विदेशीहरूलाई पनि लागू हुनेछ। व्यभिचार अन्तर्गतको सजाय तब मात्र प्रभावकारी हुन सक्छ जब कसैले यसको बारेमा अधिकारीहरू समक्ष उजुरी गर्छ। त्यसैगरी, विवाहअघि शारीरिक सम्बन्ध बनाउन प्रतिबन्ध लगाइने र दोषी प्रमाणित भए ६ महिनासम्म जेल सजाय हुन सक्नेछ ।

समाचार एजेन्सी रोयटर्सका अनुसार व्यापार समूहहरूले नयाँ कानुनप्रति चिन्ता व्यक्त गरेका छन्। चाडपर्व र लगानीको गन्तव्यका रूपमा चिनिएको मुलुकले घाटा बेहोर्नु पर्ने व्यवसायी समूह बताउँछन् । यसअघि सन् २०१९ मा पनि कानुनको मस्यौदा पारित गर्ने तयारी भएको थियो, त्यसपछि देशव्यापी प्रदर्शन भएको थियो ।

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

एजेन्सी
एजेन्सी
लेखकबाट थप