आइतबार, २२ माघ २०७९
ताजा लोकप्रिय

एलन मस्क भन्छन्– मलाई गोली हान्ने जोखिम धेरै छ

सोमबार, १९ मंसिर २०७९, १३ : ३०
सोमबार, १९ मंसिर २०७९

बारम्बार नयाँ फन्डाले आफूतर्फ ध्यानाकर्षण गर्न रुचाउने ट्वीटरका नयाँ मालिकले फेरि अर्को नयाँ विषयलाई लिएर ध्यानाकर्षण गरेका छन् । मस्कले आफूलाई केही नराम्रो हुने वा शाब्दिक रूपमा गोली हान्ने खतरा बढेको बताएका छन् ।  ट्वीटर  स्पेसमा दुई घन्टा लामो अडियो च्याटमा मस्कले भनेका छन्, ‘साँच्चै भन्नुपर्दा मलाई केही नराम्रो हुने खतरा, वा शाब्दिक रूपमा गोली हान्ने जोखिम धेरै महत्त्वपूर्ण छ । म पक्कै पनि खुला कार परेड गर्न गइरहेको छैन ।’
उनले अगाडि थपे, ‘कसैलाई मार्न गाह्रो छैन । त्यसैले आशा छ कि तिनीहरूले केही गर्दैनन् र भाग्य मुस्कुराउँछ । मेरो सवालमा यो हुँदैन ।  त्यहाँ निश्चित रूपमा केही जोखिम छ ।’ टेस्ला र स्पेस एक्सका सीईओले अभिव्यक्ति स्वतन्त्रताको महत्व र ट्वीटरको  लागि आफ्नो भावी योजनाको बारेमा समेत चर्चा गरेका छन्। उनले भने,  ‘दिनको अन्त्यमा हामी केवल एक भविष्य चाहन्छौं जहाँ हामी उत्पीडनमा पर्दैनौँ । (जहाँ) हाम्रो बोली दबाइँदैन र हामी बदलाको डर बिना भन्न चाहेको कुरा भन्न सक्छौँ । ’

प्राविधिक अर्बपतिले इतिहासभर स्वतन्त्र अभिव्यक्ति ‘अत्यधिक असामान्य’ रहेको बताएका छन् । ‘नियन्त्रित भाषण पूर्व निर्धारित हो, वाक् स्वतन्त्रता होइन’, उनले भने । 

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकबाट थप

एजेन्सी
एजेन्सी
लेखकबाट थप