केन्द्रीय संस्करण

प्रदेश ५ को नाम  ‘थरुहट–अवध–मगरात’ राख्न माग

person explore access_timeचैत ५, २०७६ chat_bubble_outline0

बुटवल । समाजवादी पार्टीले प्रदेश ५ को नाम ‘थरुहट–अवध–मगरात’ राख्न माग गरेको छ । पार्टीले आज पत्रकार सम्मेलन गरी प्रदेश ५ थारु, मधेशी र मगरहरुको बाहूल्य भएको प्रदेश भएकाले सबैलाई अपनत्व र पहिचान हुने गरी ‘थरुहट–अवध–मगरात’ राख्न माग गरेको हो ।

प्रदेश ५ को कूल जनसंख्यामध्ये थारु, मधेशी र मगरको जनसंख्या ८० प्रतिशत भन्दा बढी रहेको बताइएको छ । सोही कारण उनीहरुको पहिचान र अपनत्वका लागि ‘थरुहट–अवध–मगरात’ राख्न उपयुक्त हुने पार्टीका प्रदेश अध्यक्ष अशोककुमार यादवले बताए । पार्टीले नामको बारेमा स्पष्ट भए स्थायी राजधानी प्रदेशका सबै जिल्लाका नागरिकलाई पायक पर्ने स्थानमा राख्न माग गरेको छ । सबै जिल्लाका नागरिकलाई पायक पर्ने स्थान कहाँ भन्ने बारे भने सो पार्टी मौन रहेको छ । 


यसैबीच पार्टीले प्रदेशको नामाकरण र स्थायी राजधानीसम्बन्धमा मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेललाई एक ज्ञापनपत्र समेत बुझाएको छ ।

यस्तै पार्टीले कोरोना भाइरसको संक्रमण भित्रिन नदिन भारतसँग सीमा जोडिएका सबै नाकामा क्वारेन्टाइनको व्यवस्था गर्न, हालै परेको असिना पानीले अन्नबाली र तरकारीमा पारेको क्षतिको क्षतिपूर्ति दिन, कृषि अनुदान पहुँचवालालाई भन्दा वास्तविक किसानले पाउने गरी कार्यदल बनाएर मात्र वितरण गर्न माग गरेको छ । पार्टीले जनयुद्ध,मधेश तथा थरुहट आन्दोलनका क्रममा घाइते, अपांगहरुको निःशुल्क उपचार गर्न र झुटा मुद्दा खारेज गर्न समेत माग गरेको छ ।

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नेहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Loading comments...