ad
x

तीन बीमा कम्पनीले पाए औपचारिक रुपमै मर्जरको सहमति

person explore access_timeजेठ ३, २०७९ chat_bubble_outline0

तीन वटा बीमा कम्पनीहरु प्राइम लाइफ इन्स्योरेन्स, गुराँस लाइफ इन्स्योरेन्स र युनियन लाइफ इन्स्योरेन्सले एक आपसमा मर्जरमा जाने सहमति पाएका छन् । मंगलबार बीमा समितिले यी तीनवटै कम्पनीलाई बीमक गाभ्ने, गाभिने तथा प्राप्ति गर्ने सम्बन्धी निर्देशिका, २०७६” को दफा ६ बमोजिम औपचारिक रुपमै मर्जरको सहमति दिएको हो । 


साथै यी कम्पनीहरुलाई सोही निर्देशिकाको दफा ७ बमोजिम मूल्याङ्कनकर्ता नियुक्त गरी समितिमा विवरण पेश गर्न समेत निर्देशन दिइएको समितिले जनाएको छ । यी कम्पनीहरुले आफूहरुबीच आपसमा गाभ्ने, गाभिने र प्राप्ति गर्ने सहमति भएको जानकारी दिँदै सोका लागि सहमति दिन समितिमा निवेदन दिएका थिए । यसअघि नै बीमा समितिले बैशाख २३ गते बीमक गाभ्ने, गाभिने तथा प्राप्ति गर्ने सम्बन्धी निर्देशिका, २०७६” को दफा ६ बमोजिम हिमालयन जनरल इन्स्योरेन्स र एभरेष्ट इन्स्योरेन्सलाई एक आपसमा गाभ्न र गाभिनका लागि सैद्धान्तिक सहमति दिइसकेको छ । केही समयअघि बिमा समितिले समय सीमा नै तोकेर आगामी चैत मसान्तभित्र जीवन बीमा कम्पनीहरुलाई न्यूनतम चुक्तापुँजी ५ अर्ब रुपैयाँ पु¥याउन र निर्जीवन बीमा कम्पनीहरुलाई २ अर्ब ५० लाख पु¥याउन निर्देशन गरेसँगै कम्पनीहरुले धमाधम पुँजी वृद्धिको सहारा मर्जरलाई लिइरहेका छन् ।कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।