सोमबार, ०३ वैशाख २०८१
ताजा लोकप्रिय

दोलखामा नेकपा माओवादी केन्द्रका कार्की निर्वाचित

सोमबार, १९ मङ्सिर २०७९, ०९ : २५
सोमबार, १९ मङ्सिर २०७९

आम निर्वाचन २०७९ को प्रत्यक्ष तर्फको सम्पूर्ण परिणाम सार्वजनिक भएको छ l  पहिलो परिणाम मुस्तांग जिल्लाबाट आएको थियो भने दोलखा जिल्लाको नतिजा घोषणासँगै सम्पूर्ण परिणाम आएको हो l

दोलखामा प्रतिनिधिसभा सदस्यमा नेकपा माओवादी केन्द्रका गङ्गा कार्की निर्वाचित भएका छन् । कडा प्रतिस्पर्धाबीच कार्कीले नेकपा एमालेका बालकृष्ण शिवाकोटीलाई हराएका हुन् । कार्कीले ३६ हजार ७९९ मत प्राप्त गरे भने शिवाकोटीले  ३६ हजार ४८२ मत प्राप्त गरे ।

जिल्लामा जम्मा ९४ मतदानस्थल र एक सय ९५ मतदान केन्द्र रहेका थिए । कूल एक लाख ६१ हजार चार सय ५० मतदाता रहेका थिए भने ८५ हजार तीन सय ८८ मत खसेको थियो । दोलखामा प्रतिनिधिसभा सदस्यमा १४ राजनीतिक दलका र सात स्वतन्त्र गरी २१ उम्मेदवार चुनावी मैदानमा सहभागी भएका थिए ।

दोलखा प्रदेशसभा–१ मा सत्ता गठबन्धनका उम्मेदवार नेपाली कांग्रेसका कुन्दनराज काफ्ले विजय भएका छन् । उनले २३ हजार तीन सय ३१ मत प्राप्त गरेका छन् भने  एमालेका नरबहादुर श्रेष्ठले १५ हजार तीन सय ५६ मत प्राप्त गरेका थिए । प्रदेशसभा २ मा एमालेका भरतबहादुर केसी निर्वाचित भए । 

खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?

प्रतिक्रिया

लेखकको बारेमा

रातोपाटी संवाददाता
रातोपाटी संवाददाता

‘सबैको, सबैभन्दा राम्रो’ रातोपाटी डटकम। 

लेखकबाट थप