सुदूरपश्चिम प्रदेश

कैलालीमा कांग्रेसले ३ सिट पाउँदा जिल्ला नेताको फरक मत, एकीकृत समाजवादीको चित्त बुझेन

person explore access_timeअसोज १३, २०७९ chat_bubble_outline0

सुदूरपश्चिमको सबैभन्दा बढी निर्वाचन क्षेत्र रहेको कैलाली जिल्लामा सत्तारुढ गठबन्धनभित्र सिट बाँडफाँड करीब–करीब टुंगिएको छ । आगामी मंसिर ४ गते हुने निर्वाचनका लागि प्रतिनिधिसभातर्फ सिट बाँडफाँड करिब करिब टुंगिएको हो । ५ वटा निर्वाचन क्षेत्र रहेको कैलालीको क्षेत्र नं. १, ४ र ५ कांग्रेसले लिने र क्षेत्र नम्बर २ र ३ माओवादी केन्द्रले लिने सहमति भएको हो । प्रदेश सभातर्फ भने छलफल जारी छ ।


 कांग्रेस कैलाली सभापति नारायणदत्त भट्टले सिट बाँडफाँटमा केन्द्रीय सहमतिविपरीत आफ्नो फरक मत राखेका छन् । प्रदेश सभा र प्रतिनिधि सभा निर्वाचन एकअर्काको पूरक भएकोले संघसँगै प्रदेशको टुंगो लगाउनुपर्ने उनको भनाइ छ । उनले भने, ‘सिट बाँडफाँडको कुरा प्रतिनिधि सभाको मात्रै आउँदैछ । यो राम्रो होइन । प्रतिनिधि सभासँगै प्रदेशको पनि हुनुपर्छ । भोलिको दिनमा विद्रोह भयो भने यसको जिम्मेवार को हुन्छ ?’उनले कैलालीमा ४ वटा निर्वाचन क्षेत्र आफूहरुले पाउनुपर्ने माग राख्दै आएको बताए । निर्वाचन क्षेत्र नम्बर १ बाहेकका क्षेत्र काँग्रेसले पाउनुपर्ने उनको मत छ । क्षेत्र नं. १ को प्रदेश तर्फको क्षेत्र पनि कांग्रेसले पाउनुपर्ने माग राखेको बताए । तर भागबण्डामा क्षेत्र नम्बर १ कांग्रेसको भागमा परेको छ भने २ र ३ माओवादीलाई दिने केन्द्रीय समितिको खाका बनेको हो। निर्वाचन क्षेत्र नं. १ नागरिक उन्मुक्ति पार्टीको आधार क्षेत्र भएकाले कांग्रेसले नचाहेको हो  भन्ने प्रतिपश्नमा सभापति भटट्ले भने, ‘गबन्धनभित्र यो र त्यो छोड्ने भन्ने हुँदैन । सबैको सम्मानजनक अस्तित्वको ख्याल गर्नुपर्छ भन्ने हो ।’

कैलालीमा सिट नपाएपछि नेकपा एकीकृत समाजवादीले भने दुःख व्यक्त गर्दै बाँडफाँडलाई स्वीकार गरेर जाने बताएको छ ।  एकीकृत समाजवादीका नेता एवं सुदूरपश्चिमको भौतिक पूर्वाधार मन्त्री दीर्घ सोडारीले आफूहरुले कैलाली निर्वाचन क्षेत्र नम्बर ४ पाउनुपर्ने माग राखे पनि कांग्रेस र माओवादीले अहमता देखाएको आरोप लगाए । यद्यपि आफूहरु निर्णय मान्न तयार रहेको बताए ।

सिट बाँडफाँडप्रति माओवादी केन्द्रमा भने सन्तुष्टि देखिएको छ । माओवादी केन्द्रका कैलाली समन्वय समिति संयोजक लाजुराम चौधरीले बाँडफँडप्रति आफूहरु सन्तुष्ट रहेको बताए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।