एलन मस्क ट्रम्पमाथि नरम र बाइडेनमाथि किन कडा ?

person explore access_timeबैशाख ३०, २०७९ chat_bubble_outline0

 


ट्विटर किनेर सनसनी मच्चाउने टेस्लाका सीईओ एलोन मस्कले जो बाइडेन अमेरिकी राष्ट्रपतिमा निर्वाचित भएको बारे ट्वीट गरेका छन् । यस्तै उनले ट्रम्पबारे पनि टिप्पणी गरेका छन् । उनले ट्रम्पको ट्विटर अकाउन्टलाई रिस्टोर गर्नुपर्ने बताएका छन् ।मस्कले ट्वीट गरे, ‘बाइडेनको गल्ती यो हो कि उनी सोच्छन् कि उनी देश परिवर्तन गर्न छानिएका थिए, तर वास्तवमा सबैले अलि कम नाटक चाहन्थे ।’सन् २०२० मा भएको अमेरिकी राष्ट्रपतीय निर्वाचनमा डेमोक्रेटिक पार्टीका उम्मेदवार जो बाइडेनले रिपब्लिकन पार्टीका उम्मेदवार डोनाल्ड ट्रम्पलाई पराजित गरेका थिए ।

यी निर्वाचनको विशेष कुरा के हो भने सन् १९०० पछि यस निर्वाचनमा सबैभन्दा बढी मत खसेको थियो । जितपछि जो बाइडेनले ट्विटरमा जनतालाई धन्यवाद दिँदै लेखेका थिए, ‘अमेरिका, तपाईंले मलाई यो महान देशको नेतृत्व गर्न चुन्नुभएको छ, यो मेरो लागि सम्मानको कुरा हो ।’

मस्कले अमेरिकी राष्ट्रपतिमाथि टिप्पणी गर्ने गर्छन्ः

यद्यपि, मस्कले बाइडेनमाथि निशाना साँधेको यो पहिलो पटक भने होइन ।

मार्चको सुरुमा पनि मस्कले बाइडेनलाई गाली गरेका थिए ।

मस्कले बाइडेनको स्टेट अफ द युनियनको एक सम्बोधनमा कटाक्ष गर्दै भनेका थिए – आफ्नो सम्बोधनमा बाइडेनले टेस्लाको कुरा नगर्दा कसैले पनि उनको सम्बोधन सुन्न रुची देखाएका थिएनन् ।

ट्रम्पबारे पनि दिएका थिए टिप्पणीः

एलन मस्कले भनिसकेका छन् कि यदि ट्वीटरलाई खरिद गर्ने उनको प्रक्रिया पूर्ण रुपमा सफल हुन्छ भने उनी पूर्ण अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पमाथि लागेको स्थायी ट्विटर प्रतिबन्धलाई हटाउनेछन् ।

यसअघि सन् २०२१ मा ट्रम्पको ट्विटर अकाउन्टले हिंसालाई बढावा दिने सम्भावना रहेको भन्दै उनको ट्विटर अकाउन्टमा प्रतिबन्ध लगाएको थियो ।

ट्विटरले आफ्नो विज्ञप्तिमा भनेको थियो – राष्ट्रपति ट्रम्पको हालैका ट्वीटहरू (तत्कालीन) राम्ररी समीक्षा गरिएको बताएको छ । ट्विटरका अनुसार .......... को ट्विटको सन्दर्भ पनि हेरियो र त्यसपछि यो खाता सदाका लागि निलम्बन गर्ने निर्णय गरियो ।

फाइनान्सियल टाइम्स फ्युचर अफ द कार समिटमा ट्रम्पको बारेमा सोधिएको प्रश्नको जवाफ दिँदै मस्कले उनको अकाउन्टलाई प्रतिबन्ध लगाउनु नैतिक रुपमा गलत र मूर्खतापूर्ण भएको बताएका थिए ।

कमेन्ट

कमेन्ट गर्नुहोस्

info_outline

तपाईको ईमेल गोप्य राखिनेछ

नाम *:
इमेल *:
प्रतिक्रिया *:

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

रातोपाटीको अंग्रेजी, हिन्दीग्लोबल संस्करणका साथै अनलाइन टिभी पनि सञ्चालित छ । एप्सबाट सिधै समाचार पढ्न एन्ड्रोइडका लागि यहाँ र आइफोनका लागि यहाँ क्लिक गर्नुहोस् । फेसबुकट्वीटरमार्फत पनि हामीसँग जोडिन सकिनेछ ।